SEO optimalizace

Co je SEO optimalizace?

Co to je ta SEO optimalizace? Velice často se stává, že mi zákazník položí tuto otázku, co to vlastně je ta optimalizace pro vyhledávače. Je to souhrn činností s cílem dosáhnout předních pozic ve výsledcích fulltextového vyhledávání. SEO je zkratka Search Engine Optimization = optimalizace pro vyhledávače. V naší české kotlině je asi neznámější vyhledávač  seznam.cz a google.cz. A pokud není webová stránka na prvních dvou stránkách vyhledávání, tak tomu říkám s nadsázkou, že je v pravěku.

SEO optimalizaci využívají převážně firmy, které potřebují zviditelnit prodávaný produkt nebo službu na požadovaný slovní výraz. Když optimalizace má výsledky, tak se dá ušetřit docela velké náklady na internetovou reklamu. A hlavně, být tam kde někdo zrovna hledá Vaše zboží nebo službu je k nezaplacení. Webová stránka s dobrou pozicí na strategicky důležitá slova je vlastně velice dobrý obchodní zástupce, kterému nemusíte platit mzdu, další náklady a ještě nikdy nespí.

 

Jak se  SEO optimalizace vlastně dělá?

Začíná se celkovou analýzou, jakého cíle mají stránky dosahovat a na jaká slova chce klient aby se SEO optimalizace udělala. Poté se domluvíme jaká slova jsou nejúčinnější v předpokladu očekávaného cíle. Následuje kontrola struktury webu a textového obsahu, tomu se říká ON faktory. Další neméně důležitá část jsou OFF faktory, to je převážně co na web ukazuje a to zpětným odkazem. Po analýze následuje úprava On, OFF faktoru, nasazení statistik a Webmaster Tool.

Veškeré činnosti spojené se SEO optimalizací můžu převzít úplně nebo částečně záleží na domluvě. Víc se o SEO optimalizaci nemá cenu rozepisovat, je to jako fotbal – každý tomu rozumí  🙂

 

Pokud máte zájem o konzultační schůzku nebo potřebujete informace, neváhejte mě kontaktovat.

Lukáš Matoušek
mobil: +420 606 850 732
e-mail: matousek@webovy-marketing.cz